SMDJ110CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJ110CA
SMDJ110CA
Part Number
SMDJ110CA
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Data sheet
SMDJ110CA.pdf
Delivery Services
SMDJ110CA
Comments
    SMDJ110CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.9A