SMDJ190A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJ190A
SMDJ190A
Part Number
SMDJ190A
Manufacturer
Meritek
Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC
Data sheet
SMDJ190A.pdf
Delivery Services
SMDJ190A
Comments
    SMDJ190A Specifications
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)211V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.75A