SMDJ190C
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJ190C
SMDJ190C
Part Number
SMDJ190C
Manufacturer
Meritek
Description
TVS DIODE 190VWM 340.1VC
Data sheet
SMDJ190C.pdf
Delivery Services
SMDJ190C
Comments
    SMDJ190C Specifications
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)211.28V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp340.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.82A