SMDJ22A-T7
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJ22A-T7
SMDJ22A-T7
Part Number
SMDJ22A-T7
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Data sheet
SMDJ22A-T7.pdf
Delivery Services
SMDJ22A-T7
Comments
    SMDJ22A-T7 Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)84.5A