SMDJ7.5CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJ7.5CA
SMDJ7.5CA
Part Number
SMDJ7.5CA
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Data sheet
SMDJ7.5CA.pdf
Delivery Services
SMDJ7.5CA
Comments
    SMDJ7.5CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)8.33V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)232.6A