SMDJE10A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE10A
SMDJE10A
Part Number
SMDJE10A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
Data sheet
SMDJE10A.pdf
Delivery Services
SMDJE10A
Comments
    SMDJE10A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)176.5A