SMDJE110CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE110CA
SMDJE110CA
Part Number
SMDJE110CA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
Data sheet
SMDJE110CA.pdf
Delivery Services
SMDJE110CA
Comments
    SMDJE110CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.9A