SMDJE12A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE12A
SMDJE12A
Part Number
SMDJE12A
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Data sheet
SMDJE12A.pdf
Delivery Services
SMDJE12A
Comments
    SMDJE12A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)150.8A