SMDJE13CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE13CAH
SMDJE13CAH
Part Number
SMDJE13CAH
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC BI
Data sheet
SMDJE13CAH.pdf
Delivery Services
SMDJE13CAH
Comments
    SMDJE13CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMDJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)139.5A