SMDJE14A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE14A
SMDJE14A
Part Number
SMDJE14A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
Data sheet
SMDJE14A.pdf
Delivery Services
SMDJE14A
Comments
    SMDJE14A Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)129.3A