SMDJE150CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE150CA
SMDJE150CA
Part Number
SMDJE150CA
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Data sheet
SMDJE150CA.pdf
Delivery Services
SMDJE150CA
Comments
    SMDJE150CA Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.3A