SMDJE17CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE17CAH
SMDJE17CAH
Part Number
SMDJE17CAH
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC BI
Data sheet
SMDJE17CAH.pdf
Delivery Services
SMDJE17CAH
Comments
    SMDJE17CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMDJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)108.7A