SMDJE18CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE18CAH
SMDJE18CAH
Part Number
SMDJE18CAH
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC BI
Data sheet
SMDJE18CAH.pdf
Delivery Services
SMDJE18CAH
Comments
    SMDJE18CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMDJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)102.7A