SMDJE20CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE20CA
SMDJE20CA
Part Number
SMDJE20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Data sheet
SMDJE20CA.pdf
Delivery Services
SMDJE20CA
Comments
    SMDJE20CA Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)92.6A