SMDJE22A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE22A
SMDJE22A
Part Number
SMDJE22A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Data sheet
SMDJE22A.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMDJE22A
Comments
    SMDJE22A Specifications
    SeriesSMDJE
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)84.5A