SMDJE24CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE24CA
SMDJE24CA
Part Number
SMDJE24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Data sheet
SMDJE24CA.pdf
Delivery Services
SMDJE24CA
Comments
    SMDJE24CA Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)77.1A