SMDJE30AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE30AH
SMDJE30AH
Part Number
SMDJE30AH
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC UNI
Data sheet
SMDJE30AH.pdf
Delivery Services
SMDJE30AH
Comments
    SMDJE30AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMDJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)62A