SMDJE43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE43CA
SMDJE43CA
Part Number
SMDJE43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Data sheet
SMDJE43CA.pdf
Delivery Services
SMDJE43CA
Comments
    SMDJE43CA Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)43.2A