SMDJE54A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE54A
SMDJE54A
Part Number
SMDJE54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Data sheet
SMDJE54A.pdf
Delivery Services
SMDJE54A
Comments
    SMDJE54A Specifications
    SeriesSMDJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)34.4A