SMDJE54CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE54CAH
SMDJE54CAH
Part Number
SMDJE54CAH
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC BI
Data sheet
SMDJE54CAH.pdf
Delivery Services
SMDJE54CAH
Comments
    SMDJE54CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMDJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)34.4A