SMDJE64A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE64A
SMDJE64A
Part Number
SMDJE64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Data sheet
SMDJE64A.pdf
Delivery Services
SMDJE64A
Comments
    SMDJE64A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)29.1A