SMDJE70A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE70A
SMDJE70A
Part Number
SMDJE70A
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Data sheet
SMDJE70A.pdf
Delivery Services
SMDJE70A
Comments
    SMDJE70A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)77.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)26.5A