SMDJE75CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE75CA
SMDJE75CA
Part Number
SMDJE75CA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Data sheet
SMDJE75CA.pdf
Delivery Services
SMDJE75CA
Comments
    SMDJE75CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)24.8A