SMDJE78CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMDJE78CA
SMDJE78CA
Part Number
SMDJE78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Data sheet
SMDJE78CA.pdf
Delivery Services
SMDJE78CA
Comments
    SMDJE78CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.8A