SMF15A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF15A-F1-0000HF
SMF15A-F1-0000HF
Part Number
SMF15A-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123FL
Data sheet
SMF15A-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMF15A-F1-0000HF
Comments
    SMF15A-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.2A