SMF28A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF28A-F1-0000HF
SMF28A-F1-0000HF
Part Number
SMF28A-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123FL
Data sheet
SMF28A-F1-0000HF.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMF28A-F1-0000HF
Comments
    SMF28A-F1-0000HF Specifications
    SeriesSMF
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.41A