SMF4L10A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF4L10A
SMF4L10A
Part Number
SMF4L10A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123FL
Data sheet
SMF4L10A.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMF4L10A
Comments
    SMF4L10A Specifications
    SeriesSMF4L
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123F
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.5A