SMF4L12CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF4L12CA
SMF4L12CA
Part Number
SMF4L12CA
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123F
Data sheet
SMF4L12CA.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMF4L12CA
Comments
    SMF4L12CA Specifications
    SeriesSMF4L
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123F
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.1A