SMF4L16A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF4L16A
SMF4L16A
Part Number
SMF4L16A
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL
Data sheet
SMF4L16A.pdf
Delivery Services
SMF4L16A
Comments
    SMF4L16A Specifications
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A