SMF4L20A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF4L20A
SMF4L20A
Part Number
SMF4L20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123FL
Data sheet
SMF4L20A.pdf
Delivery Services
SMF4L20A
Comments
    SMF4L20A Specifications
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.3A