SMF58CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMF58CA-F1-0000HF
SMF58CA-F1-0000HF
Part Number
SMF58CA-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SOD123FL
Data sheet
SMF58CA-F1-0000HF.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMF58CA-F1-0000HF
Comments
    SMF58CA-F1-0000HF Specifications
    SeriesSMF
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.14A