SMFE110A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE110A
SMFE110A
Part Number
SMFE110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SOD123FL
Data sheet
SMFE110A.pdf
Delivery Services
SMFE110A
Comments
    SMFE110A Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.1A