SMFE11ALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE11ALH
SMFE11ALH
Part Number
SMFE11ALH
Description
TVS DIODE 11VWM UNI
Data sheet
SMFE11ALH.pdf
Delivery Services
SMFE11ALH
Comments
    SMFE11ALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)12.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)22A