SMFE11CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE11CAH
SMFE11CAH
Part Number
SMFE11CAH
Description
TVS DIODE 11VWM BI
Data sheet
SMFE11CAH.pdf
Delivery Services
SMFE11CAH
Comments
    SMFE11CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)12.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A