SMFE130A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE130A
SMFE130A
Part Number
SMFE130A
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SOD123FL
Data sheet
SMFE130A.pdf
Delivery Services
SMFE130A
Comments
    SMFE130A Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)900mA