SMFE13AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE13AH
SMFE13AH
Part Number
SMFE13AH
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC UNI
Data sheet
SMFE13AH.pdf
Delivery Services
SMFE13AH
Comments
    SMFE13AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.3A