SMFE13CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE13CA
SMFE13CA
Part Number
SMFE13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123FL
Data sheet
SMFE13CA.pdf
Delivery Services
SMFE13CA
Comments
    SMFE13CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.3A