SMFE14CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE14CA
SMFE14CA
Part Number
SMFE14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL
Data sheet
SMFE14CA.pdf
Delivery Services
SMFE14CA
Comments
    SMFE14CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.6A