SMFE14CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE14CALH
SMFE14CALH
Part Number
SMFE14CALH
Description
TVS DIODE 14VWM BI
Data sheet
SMFE14CALH.pdf
Delivery Services
SMFE14CALH
Comments
    SMFE14CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)17.2A