SMFE150CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE150CAH
SMFE150CAH
Part Number
SMFE150CAH
Description
TVS DIODE 150VWM BI
Data sheet
SMFE150CAH.pdf
Delivery Services
SMFE150CAH
Comments
    SMFE150CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)800mA