SMFE15ALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE15ALH
SMFE15ALH
Part Number
SMFE15ALH
Description
TVS DIODE 15VWM UNI
Data sheet
SMFE15ALH.pdf
Delivery Services
SMFE15ALH
Comments
    SMFE15ALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.4A