SMFE16CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE16CA
SMFE16CA
Part Number
SMFE16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL
Data sheet
SMFE16CA.pdf
Delivery Services
SMFE16CA
Comments
    SMFE16CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.7A