SMFE16CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE16CAH
SMFE16CAH
Part Number
SMFE16CAH
Description
TVS DIODE 16VWM BI
Data sheet
SMFE16CAH.pdf
Delivery Services
SMFE16CAH
Comments
    SMFE16CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.7A