SMFE17ALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE17ALH
SMFE17ALH
Part Number
SMFE17ALH
Description
TVS DIODE 17VWM 31VC UNI
Data sheet
SMFE17ALH.pdf
Delivery Services
SMFE17ALH
Comments
    SMFE17ALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.5A