SMFE180A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE180A
SMFE180A
Part Number
SMFE180A
Description
TVS DIODE 180VWM 292VC SOD123FL
Data sheet
SMFE180A.pdf
Delivery Services
SMFE180A
Comments
    SMFE180A Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)201V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp292V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)700mA