SMFE180CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE180CAH
SMFE180CAH
Part Number
SMFE180CAH
Description
TVS DIODE 180VWM BI
Data sheet
SMFE180CAH.pdf
Delivery Services
SMFE180CAH
Comments
    SMFE180CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)201V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp292V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)700mA