SMFE18ALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE18ALH
SMFE18ALH
Part Number
SMFE18ALH
Description
TVS DIODE 18VWM UNI
Data sheet
SMFE18ALH.pdf
Delivery Services
SMFE18ALH
Comments
    SMFE18ALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.7A