SMFE200CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE200CA
SMFE200CA
Part Number
SMFE200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SOD123FL
Data sheet
SMFE200CA.pdf
Delivery Services
SMFE200CA
Comments
    SMFE200CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)600mA