SMFE220CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE220CAH
SMFE220CAH
Part Number
SMFE220CAH
Description
TVS DIODE 220VWM BI
Data sheet
SMFE220CAH.pdf
Delivery Services
SMFE220CAH
Comments
    SMFE220CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)246V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)500mA