SMFE22ALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE22ALH
SMFE22ALH
Part Number
SMFE22ALH
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 22VWM 38VC UNI
Data sheet
SMFE22ALH.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMFE22ALH
Comments
    SMFE22ALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A